FotoFachman > Blog > CIEKAWOSTKI > Czym jest insta fota?

Czym jest insta fota?

W dzisiejszych czasach większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez korzystania z mediów społecznościowych. Regularnie przeglądamy wpisy znajomych, piszemy do nich wiadomości albo publikujemy aktualizacje, dotyczące naszego życia. Jedną z najbardziej znanych aplikacji jest Instagram, który służy do systematycznego wstawiania zdjęć. Korzystają z niego zarówno gwiazdy, influencerzy, jak również osoby, które chętnie dzielą się swoją codziennością w internecie. Powszechność aplikacji przyczyniła się do zwiększonej częstotliwości wywoływania kwadratowych fotografii.

Insta fota – co to takiego?

Odbitki, których wysokość oraz szerokość mają ten sam wymiar, to tzw. insta foty. Ich popularność rozpoczęła się wraz ze stworzeniem serwisu społecznościowego o nazwie Instagram. Każdego dnia publikowana jest na nim masa różnorodnych zdjęć. Większość z nich to tzw. selfie – fotografie autoportretowe, wykonywane najczęściej przy użyciu telefonu komórkowego – ale nie tylko. Instagram wyświetla listę zdjęć w formie kwadratowych obrazków. Właśnie dzięki temu kwadratowe wydruki cieszą się w ostatnim czasie tak dużą popularnością.

Udana insta fota

Największe doświadczenie w wykonywaniu „instagramowych” zdjęć mają internetowi blogerzy. Jednak każdy z nas z powodzeniem może przygotować udaną insta fotę, która będzie nadawała się zarówno do opublikowania w mediach społecznościowych, jak również do wywołania. Oto kilka trików, które umożliwią stworzenie ciekawej fotografii:

  • Dobre światło – oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem każdego zdjęcia. Pozwala na uzyskanie wysokiej jakości i skupienie uwagi na sobie, bądź otoczeniu.
  • Rozsądne kadrowanie – w obiektywie powinny znaleźć się tylko te rzeczy, które chcemy zaprezentować. Sylwetka fotografowana z dużej odległości nie będzie wystarczająco dobrze widoczna, ponieważ wzrok osoby oglądającej przyciągnie wszystko, co znajduje wokół modela.
  • Brak bałaganu – robiąc zdjęcie wybranej kompozycji, należy ją uporządkować. Niepotrzebne przedmioty wprowadzają chaos i zaburzają odbiór przedstawianych elementów.
  • Delikatny filtr – lekka obróbka zdjęcia, przy użyciu aplikacji do nakładania filtrów, może nadać ujęciu ciekawego charakteru. Warto pamiętać o tym, by nie przesadzać z dodawaniem efektów specjalnych.
  • Dobra zabawa – zaprezentowanie siebie samego na fotografii powinno być przyjemnością. Nie warto stroić sztucznych min albo nakładać zbyt dużej ilości makijażu. Naturalna radość i szczery uśmiech ułatwią nam stworzenie udanej insta foty.

Jak wywołać insta fotę?

Wywoływanie kwadratowych odbitek przez internet jest tak samo proste i szybkie, jak standardowych. Ciekawie wyglądają one w rodzinnych albumach, do których, w dowolnym ułożeniu, wklejane są zdjęcia o różnorodnych rozmiarach. Fotofachman posiada w swojej ofercie usługę wydruku insta fotek w formacie 13×13. Wyróżnia je wysokiej jakości papier: Fuji Crystal Archive. Fotografie można zamówić w dwóch wersjach, błyszczącej lub matowej. Kwadratowe odbitki dobrze prezentują się w ramkach. Nadają się także do przygotowania kolażu ze zdjęć, który umieszcza się w antyramie.

https://www.fotofachman.pl/cennik-odbitki.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *